Przygotowanie motoryczne

Czym jest przygotowanie motoryczne?

Trening przygotowania motorycznego ma na celu poprawę sprawności fizycznej i umiejętności sportowców. Elementami przygotowania motorycznego są kształtowanie siły, szybkości, wytrzymałości, zręczności, gibkości, koordynacji i równowagi. W zakres tego rodzaju treningu wchodzi również prewencja przed kontuzjami oraz pracowanie nad odpowiednimi wzorcami ruchowymi. Jest to dodatkowa praca, rozwijająca fizyczne cechy, które nie mogą być trenowane tylko przez ruch specyficzny dla danej dyscypliny.

TESTUJEMY, LECZYMY, ZABEZPIECZAMY, POTĘGUJEMY

Krok 1 – Analiza motoryczna

To nasz autorski zestaw testów, który pozwala precyzyjnie określić słabe punkty i profil sportowca.
Analiza motoryczna pomaga nam prawidłowo zdiagnozować zawodnika i odpowiedzieć na podstawowe pytania: „od czego zacząć i na czym się skupić?”.

Wykonanie profesjonalnej analizy motorycznej jest konieczne przed wdrożeniem jakiegokolwiek planu treningowego.

Krok 2 – Leczymy i zabezpieczamy

Pozycja siedząca, stojąca, przeciążenia wynikające z wykonywanej codziennej pracy, a także niewłaściwie przeprowadzony proces leczenia kontuzji, przyczyniają się do zaburzeń podstawowych wzorców motorycznych. Każdy organizm posiada pewne zdolności adaptacyjne, które, pozwalają utrzymać funkcje ruchowe. Niestety dodatkowe obciążenia treningowe i startowe często pogłębiają te dysfunkcje i dochodzi do przeciążeń, urazów i kontuzji.  Celem tego etapu naszej współpracy jest opracowanie prawidłowych wzorców motorycznych.
 
Nasz autorski program, oparty na gruntownej wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu w pracy ze sportowcami zawodowymi i amatorami, pozwala nam perfekcyjnie trafić w specyfikę ruchu triatlonisty.
Dopiero po tym etapie rekomendujemy wprowadzanie ruchu specjalistycznego u zawodnika, czyli pływania, jazdy na rowerze i biegu. W szczególności w ramach periodyzacji treningowej.

Krok 3 – Potęgujemy

Gdy mamy opanowany prawidłowy wzorzec ruchowy, możemy spotęgować osiągi sportowe. Krok ten, ma szczególne znaczenie dla zawodników, którzy borykają się z brakiem progresji w wynikach sportowych oraz problemami około startowymi, takimi jak kolki, skurcze czy bóle mięśni.

Prawidłowo przeprowadzona diagnostyka oraz, umiejętnie dobrany trening, pozwala znacząco poprawić komfort startu, a rozwijanie cech motorycznych umożliwia potęgowanie wyników sportowych.  Wpływa to na osiąganie pułapów, których uzyskanie nie jest możliwe, bazując jedynie na treningu specjalistycznym — kolarskim, biegowym czy pływackim.

Przygotowanie motoryczne

Czy trening motoryczny jest tylko dla profesjonalnych sportowców?

Nasze plany treningowe są przeznaczone zarówno dla zawodowych sportowców, sportowców półprofesjonalnych, jak i amatorów, którzy chcą:

 

  • Poprawić zdrowie, sprawność i samopoczucie
  • Uzyskać lepsze efekty treningowe
  • Wzmocnić swoje ciało
  • Zabezpieczyć się przed kontuzją
  • Poprawić postawę ciała
  • Poprawić skład swojego ciała
  • Określić i poprawić swoje słabe strony
  • Nauczyć się prawidłowych wzorców ruchowych
  • Osiągnąć maksimum swoich możliwości fizycznych

sprawdź się

analiza motoryczna

To nasz autorski zestaw testów, który pozwala precyzyjnie określić profil i słabe punkty sportowca. Analiza motoryczna pomaga nam prawidłowo zdiagnozować zawodnika i  odpowiedzieć na podstawowe pytania: „od czego zacząć i na czym się skupić?”.